Dopravné od 59 Kč do cca 5000 balíkoven v ČR. Všem zákazníkům přejeme úspěšný rok 2022!

ICEBUG běžecké boty

Cena od: do:
Vyhledávání v kategorii:

ICEBUG Švédská běžecká a outdoorová obuv s jedinečnými parametry přilnavosti (trakce) na extrémně kluzké povrchy. Začali jsme vyrábět obuv na běžecké a outdoorové aktivity a od samého začátku jsme se snažili klást maximální důraz na pohodlí a eliminovat nebezpečí podklouznutí a nedostatečné stability na sněhu, ledu, a na všech mokrých a nestabilních podkladech, na trávě, v bahně, na skalách, kamenech a podobně. Chtěli jsme být v našich botách aktivní po celý rok, bez kompromisů! Vytvořili jsme unikátní pryžovou směs, která zajišťuje vynikající trakci. A přidali i systém inteligentních gripů, integrovaných do podešve, které se dokáží flexibilně přizpůsobit povrchu. Přečtete si vše o tom, co dělá pár ICEBUG obuvi tak jedinečný.

 

TECHNICKÉ PARAMETRY (uvedeno v detailu produktu):

Torsion (T)

Menší podpora torze v botě (Easy Flex) znamená, že noha má menší podporu a musí pracovat více samostatně. Přirozený pohyb klade větší důraz na sílu a koordinaci pohybu, ale je také náročnější. Více torzní podpory (Medium Flex nebo Stability Flex) nabízí větší komfort, a pomáhá nohu lépe držet při došlapu i odrazu. Vhodné především pro delší výběhy a pro méně zdatné běžce.

Drop (D)

Tento parametr určuje polohu paty vzhledem k přední části nohy. Pokud stojíte naboso na podlaze, jedná se o nulový pokles. Zvýšená pata je pro většinu z nás, vnímána jako pohodlnější. Nižší poloha paty je přirozenější, ale také klade větší nároky na svaly a šlachy nohou, zejména achilovky. Doporučujeme zvyknout si postupně na nižší pozici chodidla, v závislosti na kapacitě vašeho těla.

Cushioning (C)

Tlumení je schopnost podešve absorbovat nárazy. Méně tlumení (Responsive) znamená lepší kontakt s podložkou, ale také vyžaduje od běžce zvládat běžeckou techniku a biomechanického schopnosti nohy k přirozené absorpci nárazů. Více odpružení (Medium nebo Full) poskytuje více komfortu k tlumení nárazů.

Last (L)

Posledním parametrem je šířka obuvi. Obecně se dá říci, že kopyta naší závodní obuvi, jsou užší (Narrow). Medium a Wide je obecně vhodnější pro lehčí výběhy a delší vzdálenosti či pro širší chodidla. Bez ohledu na šířku obuvi, jsou všechna naše kopyta anatomicky tvarovaná.

 

GRIP (uvedeno v názvu produktu):

bugripBUGrip® je název Icebug grip technologie pro ty nejkluzčí povrchy. BUGrip podrážka je vyrobena ze speciální kaučukové směsi a má 15mm až 19mm dlouhé, integrované, ocelové čepy. Konstrukce čepů, spolu s vlastnostmi kaučukové směsi, umožňuje při došlapu i odrazu na kluzkém povrchu zachovat přirozenou dynamickou funkci chodidla. Čepy pracují nezávisle na sobě a nejsou zcela pevné. Při zatížení vlastní hmotností se čepy tlačí směrem do podešve. Jak hluboko jsou zatlačeny závisí výhradně na tlaku uživatele a na tvrdosti podkladu. Tato dynamická funkce umožňuje čepy zcela přizpůsobit povrchu a poskytnout tak nejoptimálnější trakci na jakýkoli povrch, od suchého asfaltu až po čistý led.

 olxOLX je téměř totožná s technologií BUGrip, pouze s tím rozdílem, že tyto čepy nejsou flexibilně zapuštěny, ale jsou napevno spojeny s podešví. Díky tomu je podešev lehčí a tenčí a dává tak běžci pocit lepšího kontaktu s podložkou. Jedná se výhradně o offroad podešev určenou mimo cesty a tvrdý podklad.

rb9xRB9X – Rubber 9 Extreme je naše nejnovější pryžová směs, která nastavuje nový standard v oblasti přilnavosti, tedy trakce. Laboratorní testy (Satra) nám ukazují, že RB9X má opravdu výjimečné parametry co se přilnavosti týče, avšak při zachování maximální trvanlivost podešve, která je běžná u obuvi na asfaltové povrchy. V reálné akci to znamená, že obuv s technologií RB9X je i za mokra na kluzkém povrchu spolehlivě stabilní, což umožňuje zažít zcela nový rozměr komfortu při běhu v členitém a těžkém terénu.

Stránky: | 1 |

ICEBUG ORIBI 5 W BUGrip (Thunder Sky/Mango) - dámské běžecké boty s flexibilními hřeby - poslední kus v UK 5

Elegantní botka na zimní běhání a bezpečný nordicwalking. Vyšší míra tlumení a nenasákavý svršek. Flexibilní hřeby BUGrip, skvěle fungují. Drop 7mm, 260g.
-20.4% 3 390,00 Kč
2 699,00 Kč
není skladem
Stránky: | 1 |