Běžecké boty INOV-8 - SLEVA 20-44 % !!! (na toto zboží se nevztahují žádné další slevy)

V naší nabídce naleznete běžecké boty INOV-8 včetně doplňků a batohů, sportovní funkční oblečení CRAFT a české výrobky zn. LASTING, JITEX, NÁSTROJE ZDRAVÍ, UNIOS PHARMA, YELLOW & BLUE, ... - sportovní textil a oblečení, termoprádlo, ponožky, doplňky, prací prostředky na funkční a sportovní textil, doplňky stravy, ... Přinášíme výrobky i z aternativních přírodních materiálů - merino a modal. Funkční prádlo (termoprádlo) s plochými švy je nejen funkční, ale i velmi elegantní a přirozeně slušivé.

Co je funkční prádlo?

Funkční prádlo neboli termoprádlo zabraňuje v chladné prostředí podchlazení organismu, v teplejším období nebo při halových aktivitách naopak vede k pocitům evokujícím mírné ochlazení bez nepříjemného pocitu mokrého, potem prolitého, lepícího se oblečení. Funkční prádlo uchovává organismus v tzv. energetické pohodě. Energetická pohoda pomáhá chránit organismus před běžnými nemocemi z nachlazení, záněty ledvin a močových cest, bolestmi zad a dalšími nemocemi plynoucími z oslabení imunity.

Funkce termoprádla je založena na správné kombinaci transportních a savých vrstev. Struktura pleteniny využívá tzv. knotový efekt. Vlákno dotýkající se povrchu pokožky transportuje vlhkost od povrchu pokožky vně prádla, do prostoru nebo do následné vrstvy, která by měla být savá. Transportní vrstvou je polypropylen ve vhodné struktuře, který ve styku s pokožkou transportuje vlhkost a je současně výborným tepelným izolantem. Savá složka, která je zpravidla z přírodního materiálu, umožňuje laicky řečeno uskladnění odvedeného potu. Vlivem teploty a energie vydávané organismem pak dochází k odpařování tekutiny mimo organismus.


Materiály použité na funkční prádlo:

beran-merino.jpg

 

Vlna Merino - přírodní materiál:

jemná na omak, prodyšná a elastická, má výborné termoregulační schopnosti (v zimě hřeje, v létě chladí), schopnost odvádět pot, samočistící efekt (včetně pohlcování pachu), vysoký UV faktor, antibakteriální a antialergické účinky.

 

 

 

 

 

Modal - přírodní materiál:

celulózové vlákno vyrobené ze dřeva podobné viskóze. Modal se praním nepoškozuje, je měkký, hladký, pružný, pevný, lesklý, s dobrým odvodem vlhkosti, příjemný při nošení.

 

Polypropylen:

nejlehčí z materiálu používaných ve funkčním prádle, téměř nulová nasákavost a tepelná vodivost, odolnost proti plísním a bakteriím, je nealergický, ve spojení s vhodnou úpletovou strukturou je základem odvodu tělesného potu a dobrého pocitu při nošení.

 

Elastan:

zajišťuje větší pružnost úpletu a tvarovou stálost.

Solex Agro  - léčivé přípravky z Ruska a okolí (masti, tinktury, mumio, byliny, ...)

Sonett - ekodrogerie