Při osobním odběru k běžeckým botám SALMING jako dárek kvalitmí české běžecké ponožky!

INOV-8 běžecké boty, doplňky, ledvinky -> Trail & Off road

INOV-8 TRAILROC 245 (S) - unisex běžecké boty Trail & Off road (blue/lime) 

Vaše cena:
Běžná cena:3 290,00 Kč
Ušetříte - sleva:24.04% / 791,00 Kč
Obuv Inov-8: UK 10,5 (EU 45/29,5cm)

Množství skladem:1
Množství:

Poslední kus v UK 10,5.

Bezešvý, výborně prodyšný a nenasákavý svršek opět poskytuje chodidlům dostatečnou šířku v místě příčné klenby. 245ka má sklon pata špička 3 mm, výška v patě je 10mm, výška ve špičce pak 7mm a chodidla tedy dostávají včas přesné informace o probíhaném terénu. Je to asi nejpřesnější trailová bota s vysokou úrovní propriocepce pro delší běhy v horách. Opět je zde použita podešev TRAILROC, který má tři zóny s různě tvrdou směsí. Hrubý a sofistikovaně členěný dezén podešve fantasticky reaguje na změny podkladu a nejlepším podkladem pro tuto podešev jsou horské pěšiny, kamenité, štěrkové cesty a pochopitelně suché lesní cesty. Mezipodešev je v patní části ochráněna proti odražení pat při těžkých kamenitých sebězích v horách. Špička je pochopitelně vyztužena proti různým nakopnutím kamenů a klacků.

Doprava po ČR zdarma.

Váha: 245g (UK 8)
Sklon pata/špička: 3mm
Výška ve špičce: 7mm
Výška v patě: 10mm
Kopyto: standard - široké v místě příčné klenby

Podešev TRAILROC:

Podešev TRAILROC je složena ze tří rozdílných směsí, a každá má odlišnou tvrdost a také tedy přilnavost k různým povrchům. Přední, okrajové části jsou z měkké kontaktní pryže pro jemné čtení terénu, pro odraz „na tření“ při pohybu ve skalách. Vnitřní klenba je z tvrdé kontaktní pryže pro ochranu chodidel před proražením, a celá nášlapová část podešve je z odolné pryže, která má zabránit nepříjemnému pronikání ostrých kamenů, popřípadě kořenů skrz podešev. Flexibilitu podešve a tedy přesné přenášení pokynů chodidel k podešvi ve všech směrech zajišťuje třetí generace META-SHANK. Je to opět polymerový prstenec, který kopíruje tvar a pohyb šlach v chodidlech (fascia plantar) a mnohem více chrání patu proti „odražení“ v dlouhých, technických a těžkých sebězích, kdy došlapujeme právě přes paty. Agresivní dezén celé podešve zajišťuje vynikající grip.

TRAILROC je vhodný na všechny kategorie trailů až po ultratraily, a překonává vynikající vlastnosti podešve ROCLITE na tvrdším, suchém, případně lehce vlhkém prostředí. V případě hlubokého bláta je ovšem ROCLITE nepřekonatelný. Další velkou výhodou oproti ostatním podešvím je méně sensitivní pata, tzn. při těžkých, dlouhých, kamenitých sebězích netrpí tolik paty při došlapech. Při seběhu přes špičky velmi oceníte širší část podešve ve špičce, která tak zajišťuje větší stabilitu. Širokou špičku jistě ocení všichni vyznavači vytrvalostních běhů. Chodidlo má ve špičce dostatek prostoru pro práci a zejména příčná klenba není stresována úzkým svrškem při dlouhodobé zátěži.

« zpět