Novinka ICEBUG a SALMING kolekce 2019. Na MIZUNO sleva 30% a INOV-8 sleva 20-44%!

INOV-8 běžecké boty, doplňky, ledvinky -> Trail & Off road

INOV-8 X-TALON 200 (S) - unisex běžecké boty Trail & Off road (black/red/neon yellow) 

Vaše cena:
Běžná cena:3 290,00 Kč
Ušetříte - sleva:24.04% / 791,00 Kč
Obuv Inov-8: UK 8,5 (EU 42,5/27,5cm)

Množství skladem:1
Množství:

Poslední kus v UK 8,5.

Tento model byl primárně vyvíjen do prostředí překážkových běhů, ale je vhodný pro všechny rychlé a náročné krosy. Je postaven na konceptu trailové boty roku 2014 (X-talon 212), svršek je napnut na širokém kopytě standard, má trojitě vyztuženou špičku, které vévodí pogumovaná špička. Tato skvěle ochraňuje prsty před nakopnutím různých předmětů i v případě, že nevidíte pod nohy. Přední část svršku je velmi dobře prodyšná a její hlavní úkol je odvést co nejrychleji přebytečnou vlhkost z lůžka boty, při probíhání vodními překážkami. Svršek má DWR úpravu, ale je potřeba počítat s tím, že voděvzdornost bude s používáním boty klesat. Nicméně všechny materiály jsou nenasákavé, takže bota netěžkne ani při totálním promočení. Výška v patě je 9mm a výška ve špičce 6mm zaručují výbornou propriocepci a kontrolu situce při běhu i v těch nejtěžších podmínkách. Model je pouze o 10g těžší než závodní model X-talon 190. Na rozdíl od závodního modelu má široké kopyto a pevnější svršek. Je tedy vhodný především jako tréninková bota nebo pro běžce se širokou nohou. Výborná krosová bota.

Doprava po ČR zdarma.

Váha: 200g (UK 8)
Sklon pata/špička: 3mm
Výška ve špičce: 6mm
Výška v patě: 9mm
Kopyto: standard - široké v místě příčné klenby

Podešev X-TALON:

Nenajdete dnes lepší závodní, respektive výkonnostní krosovou podešev, než X-TALON. Měkká kontaktní pryž, která je velmi podobná směsi na výrobu lezecké obuvi, nabízí společně s  agresivním dezénem podešve exklusivní kontakt s  podložkou za všech klimatických podmínek. Stovky medailí ze světových šampionátů, to je myslím hlavní vizitka, kterou se tato vynikající podešev může chlubit. Měkká podešev je vyrobena z  jediné, velmi měkké směsi a díky agresivnímu designu, řeší také velkou část „tlumení“. Model 212 se sklonem špička-pata 6mm má lepenou EVA mezipodešev, ostatní modely mají přímo vstřikovanou EVA mezipodešev a sklon pouhé 3 mm. Vstřikovaná EVA mezipodešev nabízí mnohem přirozenější, přesnější a flexibilnější vztah k  chodidlům, nicméně vyžaduje posílené svaly a šlachy chodidel svého majitele. Všechny modely na podešvi X-TALON jsou spíše užší až středně široké. Je to právě proto, že jsou určeny na maximální výkon, kdy by měla bota maximálně splynout s  chodidlem a přesně a rychle tak reagovat na změny v  probíhaném terénu při vysokém výkonu.

X-TALON vřele doporučím všem jako závodní krosovou botu. Čím těžší kros poběžíte, tím více doporučím model 212, naopak pro rychlé parkové krosy se určitě lépe hodí model 190 nebo 200.

« zpět